ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ στις ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ/ΓΡΑΠΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ στις ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2021

1. Οι μαθητές της Γ Λυκείου και οι απόφοιτοι με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες θα πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειο:
      1. Αίτηση για προφορική/γραπτή εξέταση για την συμμετοχή τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ 2021 και
      2. τα σχετικά δικαιολογητικά (γνωματεύσεις ΚΕΣΥ και ιατροπαιδαγωγικών Κέντρων) στην περίπτωση που δεν έχουν ήδη κατατεθεί..
  1. Η προθεσμία κατάθεσης της Αίτησης και των δικαιολογητικών για τους αποφοίτους είναι μέχρι 19 Μαρτίου ενώ για τους μαθητές της Γ Λυκείου μέχρι το αργότερο τέλος Μαρτίου 2021
  2. Για να καταθέσουν την Αίτηση και τα σχετικά δικαιολογητικά θα πρέπει να στείλουν στο Λύκειο κατάθεσης mail προκειμένου να εκδηλώσουν την επιθυμία τους για μετάβαση στην σχολική μονάδα. Στη συνέχεια θα λάβουν από το σχολείο απαντητικό μήνυμα στο οποίο θα ορίζεται η ακριβής ημέρα και ώρα μετάβασης.
  3. Οι υποψήφιοι μαθητές/απόφοιτοι χρησιμοποιούν τον κωδικό SMS 3 μεταβαίνουν στη σχολική μονάδα έχοντας μαζί τους:

α) το απαντητικό mail του σχολείου,

β) την αστυνομική ταυτότητα

γ) την Αίτηση συμπληρωμένη (υπόδειγμα θα βρουν στην ιστοσελίδα του σχολείου)

δ) τα δικαιολογητικά (γνωματεύσεις) σε περίπτωση που δεν τα έχουν καταθέσει

ε) την ΥΑ Φ.251/27921/Α5/09-03-2021, η οποία θα έχει σταλεί ηλεκτρονικά από το Λύκειο.

Για περισσότερες πληροφορίες συμβουλευτείτε τα σχετικά έγγραφα που έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας.

Σχετικά έγγραφα

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://9lyk-perist.att.sch.gr/wordpress/?p=4323